Jocs Florals · ESO i Batxillerat

A continuació podeu veure els premis dels Jocs Florals d'ESO i Batxillerat del curs 2017-18:

PROSA
1r i 2n d’ESO
Català
1r premi: Flor de taronger, Clara Renard Villegas, 2n ESO C
2n premi: Gas a fons, Gemma Botey Barra, 1r ESO C
3r premi: Un altre cop a casa, Magalí Marín Martín, 2n ESO B
Accèssit: Un estiu al meu poble, Arcadi Costa Sans, 1r ESO B
 
Castellà

1r premi: Andreita White, Andrea Izaguirre Blanco, 2n ESO B
2n premi: Vainilla, Judit Raso Dubau, 2n ESO A 
 
Anglès
1r premi: City of London, Laia García Gómez, 2n ESO B

 

3r i 4t ESO i Batxillerat 

Català

1r premi: Billar, Carlos Puente Prats, 2n Batx. A
2n premi: La Gola, Ester Carranza Botey, 2n Batx A
3r premi: Lleialtat, fidelitat i amor, Gerard Elvira Castellnou, 4t ESO C 
Accèssit: Un passatge de la vida, Laura Hui Pérez Guerrero, 4t ESO B


Castellà
1r premi: Mariposas en el estómago, Natàlia Atencia Urbaneja, 2n Batx A
2n premi: Los culebrones de nuestra literatura, Xavier Blanch Asensio, 3r ESO C
 
 

POESIA
1r i 2n d’ESO
 
Català
1r premi: La música, Maria Rodríguez Viñas, 1r ESO A
2n premi: La grandesa de la música, Sara Tarragona Rodés, 2n ESO B 

Castellà
1r premi: Transparencia, Marta Gutiérrez González, 2n ESO C
2n premi: El anciano árbol, Gerard Puentes Prats, 2n ESO B
 

Anglès
1r premi: Eyes, Clara Renard Villegas, 2n ESO C 
 

3r i 4t ESO i Batxillerat
 
Català
1r premi: Pànic escènic, Gianna Pellegrino Salvany, 3r ESO B 
2n premi: La vida d'un somiador, Sofía Hoyuela Alcalà, 1r Batx A
3r premi: Paissatge d'un matí d'hivern, Laia Ferrús Martínez, 2n Batx A 
Accèssit: Alegria, Mireia Truc Antona, 2n Batx A
 

Castellà

1r premi: Autora de mi alegría, Júlia Bertran Albareda, 3r ESO B

2n premi: Lo que nadie sabe de ti, Núria Aymerich Cugat, 1r Batx B 

Anglès
1r premi: Myart 2018, Georgina Vidiella Catalán, 3r ESO B
  

TEATRE

1r premi: Foc Creuat, Natàlia Atència Urbaneja, 2n Batx A

 

   

FOTOGRAFIA 

1r i 2n ESO

 

1r premi: Marieta, Mercè Corbi Sulé, 1r ESO C

2n premi: L'Escarbat d'Empúries, Nathalie Quichiz Delgado, 1r ESO B

3r premi: Nina, Marina Martínez Bernat, 1 ESO C

 

3r i 4t ESO i Batxillerat

1r premi: Calafell, Carles Puent Prats, 2n Batx A
2n premi: Xixanera, Berta Morales Calvet, 1r Batx A
  

CARTELLS 
1r i 2n ESO

1r premi: STR, Sara Tarragona Rodés, 2n ESO B 
2n premi: Lago Azul, Marta Gutiérrez González, 2n ESO C
3r premi: Artic Monkey, Carlota Ramón Sierra, 1r ESO A 

 
CÒMIC
1r premi: Yoon, Leire Ozaita Novoa, 3r ESO B 
 
 
MULTIMÈDIA 
1r i 2n ESO
1r premi: Carlos Recaj Peraire, 1r ESO A
2n premi: Jana Bussé Ermi, 2n ESO C 
 

3r i 4t ESO i Batxillerat
1r premi: Xavier Blanch Asesnsio, David Vicente Domper i Gerard Roig Vinyolas, 3r ESO C